وقتی بازار لیپوساکشن گرم میشود – بخش دوم

وقتی بازار لیپوساکشن گرم میشود – بخش دوم

۱۹ تیر, ۱۳۹۷ ارسال شده توسط:   سایت جراحی پلاستیک و زیبایی بدون دیدگاه

چه قسمت‎هایی از بدن قابل لیپوساکشن می‎باشند همچنین در خصوص عوارض بعدی جراحی به ویژه آمبولی پس از عمل توضیح کامل بفرمایید.
از موارد شایع جراحی می‎توان به: ساکشن‎ چربی‎های ناحیه زیر چانه (غبغب) (سینه‎ها- در مردان و زنان) نواحی شکم، پهلوها، ران، ساق و پشت و بازوها اشاره نمود که می‎توان به طور همزمان با جراحی مینوپلاستی (برداشتن پوست و چربی اضافه شکم) و ماموپلاستی (کوچک نمودن و بازسازی سینه‎ها) انجام داد.

پیرامون عوارض احتمالی این نوع جراحی، در کل انجام لیپوساکشن با رعایت اصول علمی و انتهاب صحیح بیماران نمی‎تواند خطر عمده‎ای را در بر داشته باشد، و خطر آن را می‎توان مشابه سایر اعمال جراحی بزرگ مثل: سزارین و جراحی لگن و شکم دانست. یک مثال دقیق‎تر این که: این نوع جراحی و سایر اعمال جراحی را باید مشابه عبور از خیابان دانست که علیرغم انجام روزمره آن می‎تواند با عدم رعایت نکات راهنمایی و رانندگی با خطر همراه باشد. مسئله‎ای که همیشه در ارتباط با لیپوساکشن مطرح است، آمبولی است که به دو صورت خونی، ریوی و آمبولی چربی می‎باشد. آمبولی خونی که منجر به آمبولی ریه می‎شود.

شیوع بسیار کمی داشته و بیشتر در بیمارانی که زمینه‎های عروقی و خونی دارند، دیده می‎شود که اگر بیمار خوب انتخاب و قبل از عمل بررسی دقیق شود می‎توان از وقوع آن پیشگیری نمود. و در حین عمل و بعد از ان اقداماتی انجام داد. ولی آنچه بیشتر مطرح است آمبولی چربی است که به دنبال جدا نمودن و خروج چربی‎ها ممکن است مقداری از این چربی‎ها وارد جریان خون شود که در اکثر بیماران بدون علامت و بدون خطر می‎باشد و در موارد خاصی نیاز به مراقبت و درمان دارد و در موارد بسیار نادر منجر به فوت می‎شود. ولی با توجه به آمبولی چربی در موارد دیگر حتی به دنبال شکستگی‎های استخوان و سایر اعمال جراحی بزرگ نیز ممکن است دیده شود.

حداکثر زمان بستری جهت عمل چه مدت است و در خصوص ویژگی‎های مهم آن نیز توضیح بفرمایید.
زمان بستری بیش از ۲۴ ساعت نیست و از ویژگی‎های مهم این عمل این که: به صورت بسته انجام می‎شود و جز چند سوراخ کوچک بر روی پوست هیچ اثر دیگری باقی نمی‎ماند ولی به دلیل این که به صورت بسته انجم می‎شود احتمالاً در مواردی باعث ایجاد ناهمواری در زیر پوست می‎شود که در صورت باقی ماندن خط عمل پس از چند ماه بایستی مجدداً این عمل با وسعت محدودتری تکرار شود.
در این عمل اساس جدا نمودن چربی‎ها و خارج نمودن آنها با ایجاد فشار مکش از طریق کاتول‎ها است. و در موارد خاصی می‎توان از امواج اولتراسوند (فراصوت) و یا لیزرهای کم توان نیز کمک گرفت.

در خصوص اقدامات بعد از عمل توضیح بفرمایید.
پس از جراحی می‎بایستی بیمار از پوشش‎های الاستیک مانند: شکم بند و باندهای الاستیک یا کشی استفاده نماید این پوشش‎ها باعث کاهش تورم شده و بیمار در آن احساس راحتی بیشتری می‎نماید و همچنین بعد از عمل تورم در محل ساکشن همراه کبودی و خون مردگی است که طی چند روز بر طرف می‎شود.
ولی ورم در محل عمل احتمالاً تا چند هفته باقی می‎ماند. نکته مهم این که: بیماران پس از لیپوساکشن باید مواظب اضافه وزن خود باشند، و با رعایت رژیم غذایی مناسب و انجام فعالیت‎ها و ورزش‎های درست از افزایش وزن و تعدد تجمع چربی جلوگیری نمایند.

لطفاً یک بار دیگر به طور کامل شرایطی که برای جراحی لیپوساکشن توصیه نمی‎شود توضیح بفرمایید.
۱- چاقی‎های بیش از حد و مفرط
۲- تجمع چربی منتشر در تمام نقاط بدن
۳- وجود بیماری‎های لاعلاج
۴- وجود نارسایی کلیه و کبد
۵- وجود بیماری های قلبی و ریوی
۶- سابقه اختلالات عروقی و مشکلات خونی

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه خود را وارد کنید.