رینوپلاستی یا عمل جراحی بینی

رینوپلاستی یا عمل جراحی بینی

۱۹ تیر, ۱۳۹۷ ارسال شده توسط:   سایت جراحی پلاستیک و زیبایی بدون دیدگاه

تاریخچه عمل جراحی بینی به قبل از میلاد مسیح میرسد. در هند باستان مدارکی از بازسازی بینی بوسیله پوست پیشانی بدست آمده زیرا در آن زمان یکی از مجازاتها بریدن بینی افراد خاطی بوده است.

پزشکان آن موقع برای جبران این نقص عمل جراحی برای ترمیم بینی انجام میدادند. به تدریج از اوایل قرن بیستم با پیشرفت علم پزشکی همزمان با سایر جراحی های پلاستیک و زیبایی عمل جراحی رینوپلاستی نیز پیشرفت نمود.
بطوریکه امروزه یکی از اعمال جراحی شایع میباشد و شاید بتوان گفت در بین اعمال جراحی پلاستیک عمل جراحی بینی از شایعترین آنها میباشد.

مسئله مهم در زیبایی صورت هماهنگی و هارمونی بین اجزای مختلف صورت است و به ؟ وصل قبل از اقدام به عمل جراحی فوتوکراپی صورت و بینی صورت میگیرد و با توجه به وضعیت سایر اجزای صورت طراحی عمل جراحی بینی صورت میگیرد.

بینی از نظر ساختمانی شامل استخوان ـ غضروف پوست و مخاط میباشد و در حین طراحی و عمل جراحی باید به تمام عناصر فوق دقت شود ولی از قبل عمل جراحی بیشترین دستکاری بر روی استخوان و غضروف صورت میگیرد و اگر اسکلت استخوان و غضروفی بینی به خوبی عمل و طراحی شود پوست و مخاط نیز همان فرم را پیدا میکند.

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است

دیدگاه خود را وارد کنید.